Dawtona Dawtona Dawtona
Dawtona
DawtonaDawtonaProduktyDawtonaPrzepisyDawtonaZdrowieDawtonaAktualnościDawtonaMediaDawtonaKontakt

Dawtona

Dawtona jest marką obejmującą niezwykle szeroki asortyment różnego rodzaju przetworów warzywnych i owocowych, których wspólna cechą jest najwyższa jakość oparta o naturalne składniki, tradycyjną recepturę oraz nowoczesne technologie produkcji.  

 

O nas
Jakość i ekologia
Nasi odbiorcy


O nas

Serdecznie witamy w Zakładzie Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego  Dawtona, rodzinnej firmie, która towarzyszy kulinarnym zmaganiom  Polaków już od ponad ćwierć wieku.

Dawtona jest marką obejmującą bardzo szeroki asortyment różnego  rodzaju przetworów warzywnych i owocowych, które łączy  jedna  cecha - najwyższa jakość oparta 
 o naturalne składniki, tradycyjną recepturę oraz nowoczesne technologie produkcji. Spośród innych marek Dawtona wyróżnia się polską tradycją, niekwestionowaną, systematycznie wyróżnianą i nagradzaną jakością, a także przystępnymi cenami.

Zapraszamy do zapoznania się z historią i misją naszej firmy, asortymentem, ciekawymi przepisami oraz interesującymi i pożytecznymi informacjami, które pozwolą nam żyć przyjemniej,  smaczniej i zdrowiej.

25 lat tradycji

Dawtona powstała jako firma rodzinna ponad ćwierć wieku temu. Zebrane doświadczenie, praktyka oraz nabyta wiedza, pozwalają Firmie skutecznie działać na rynkach krajowym i zagranicznym oraz  zyskiwać przewagi rynkowe nad konkurentami. Dawtona  jest obecnie wiodącą marką na rynkach detalicznym i gastronomicznym. Produkty Dawtony odnajdą Państwo obecnie w zdecydowanej większości polskich i zagranicznych sieci handlowych.
 

Nowoczesność

W trzech zakładach produkcyjnych w Błoniu i w Lesznie koło Warszawy oraz w Lipnie pod Toruniem mieszczą się jedne z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w kraju i Europie. Własny areał rolny w dużym stopniu zabezpiecza firmę w najwyższej jakości, naturalne surowce będące bazą dla wysokowydajnej produkcji.

1600 hektarów

Na ekologicznie czystych terenach otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego Dawtona prowadzi własne uprawy warzyw. Uniezależnia to nas w pewnym stopniu od dostaw zewnętrznych i daje pewność ciągłości i wysokiej jakości dostaw.
 


ZPOW Dawtona ul. Bieniewicka 22, 05-870 Błonie k. Warszawy
tel: (+48) 22 731 54 00, fax: (+48) 22 731 54 13, e-mail: dawtona@dawtona.pl